מערכת סולארית מונה נטו

 

ראשית, נסביר מהו בדיוק מונה נטו ומדוע מדובר בתוכנית חשובה ורלוונטית

 
בשנים האחרונות, ישנה התפתחות משמעותית בכל מה שנוגע להפקת אנרגיה ירוקה ומתחדשת במדינת ישראל. את הפוטנציאל שיש למערכות סולאריות בהפקת אנרגיה וחשמל אנחנו מכירים כבר הרבה מאוד שנים, אבל רק לאחרונה אנחנו מתחילים לנצל זאת בצורה טובה יותר, ואחת מפריצות הדרך המשמעותיות היא מערכת מונה נטו. מדובר למעשה בתכנית של רשות החשמל, שתפקידה לעודד עסקים וגורמים פרטיים להתקין מערכת סולארית להפקת אנרגיה. התכנית קובעת תנאי מיסוי ותשלום איכותיים ביותר על הפקת החשמל במערכת זו, כך שניתן לצמצם משמעותית ואולי אף לבטל את הצורך בתשלום לחברת החשמל, ובד בבד לייצר אנרגיה נקייה ומתחדשת עבור הצרכים של בית העסק.

 

למי כדאי להתקין מונה נטו ומערכות סולאריות, ומה צריך לדעת על ההתקנה?

 
 
• למי זה כדאי? התקנה של מערכת סולארית מונה נטו היא השקעה חכמה ביותר עבור כמעט כל אחד ואחד מאתנו. במדינה חמה כמו ישראל, בה השמש קופחת במשך מרבית ימות השנה, ניתן להיות בטוחים כי ניתן לייצר מספיק אנרגיה גם עבור בתי עסק גדולים למדי בהסתמך על מערכות סולאריות איכותיות, ובתוכנית נקבע תעריף קבוע ובלתי משתנה לצריכת האנרגיה הסולארית, כשההשקעה מוכחת כמניבה רווח דו ספרתי עבור המשקיעים בה לעומת כל מערכת אנרגטית אחרת.
• מה צריך לדעת על ההתקנה? התקנה של מערכות סולאריות עם מונה נטו היא לא עניין של מה בכך, ויש לוודא שפונים לחברה ברמה הגבוהה ביותר בתחום המערכות הסולאריות. כך ניתן להיות בטוחים שמקבלים את המענה היעיל ביותר בכל מה שנוגע להתקנת המערכת והתאמתה והתאמת הספק העבודה שלה לצרכים של העסק או לצרכים הפרטיים לשמם היא מותקנת, שכן רק כך ניתן להבטיח את היעילות הכלכלית והפרקטית שלה.

 

מכל בחינה, הגיע הזמן שלכם לעבור לצריכת חשמל חכמה ורווחית יותר

 
כאמור, צריכת חשמל דרך מערכת סולארית מונה נטו היא ההשקעה החכמה ביותר עבורכם מבחינה אנרגטית. הדבר נכון מבחינה כלכלית, הדבר נכון מבחינה סביבתית והדבר נכון מבחינה פרקטית – ואת היתרונות הרבים של מעבר למערכת זו קשה למנות במאמר קצר.